ATKİNS DİYETİ İLE KİLO NASIL VERİLİR

 

Geçtiğimiz dönemler boyunca en çok tutulan ve konuşulan diyet listesi arasına ismini yazdırmayı başarmıştır. Amerikalı Dr. Atkins’in uyguladığı bu yöntem vücutta ki karbonhidrat seviyesinin düşürülerek yağ yakışını hızlandırma yöneliktir. Uygulanan diyet listesi oldukça başarılı sonuçlar almıştır ve deneyenleri oldukça mutlu etmiştir. Atkins diyetini uygulayan bir kimse dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Eğer ki zayıflıyorsa kuvvetli kalması için genellikle B vitamin grubu besinleri bolca tüketmesi öneriliyor.
Bu atkins diyetinden etkili cevap alınması için 3 aşama vardır ve bu diyet 1.5 ay boyunca uygulanması gerekmektedir. Aşamalar;

 

1 – Kilo Verme Aşaması 
Kesinlikle Mercimek, Makarna, beyaz ekmek, pirinç, bisküvi, fasulye, hamur işleri gibi un, nişasta ve şekerden oluşan gıdılardan uzak durulacaktır. Bu besinler karbonhidrat üretimini arttırdığı için bizim amacımızda karbonhidrattan uzaklaşmak olduğu için ilk başlarda zor gelecektir ancak vücudunuz 3-4 günde alışacak ve az yemeğe gayret edip alışacaktır. 6 saat aralıklarla olmak üzere günde 3 ana ve 3 ara öğünden oluşmalıdır. Bu aşamada şekersiz çay tüketilebilir ve ağırlıklı olarak yeşillikler ile beslenilmelidir.

2 – Kilo Vermeye Devam Etme Aşaması 
Diyetimizin asıl amaçlarından birisi zaman dilimlerine ayırarak doğru etkili bir şekilde kilo vermek ve doğru beslenme dürtüsünü kazandırmaktır. Bu aşamanın faydalarından birisi zayıflamaya devam edilmesi ve vücudunuzun dirençe sahip olmasını sağlamaktır. 14 gün de devam eden bu aşamada günlük alacağınız karbonhidrat miktarı 20 ise 25’e yükselecektir.
Normalde tükettiğiniz suyunun miktarını arttırabilirsiniz ayrıca maden suyu içebilirsiniz.

3 – İdeal Kiloyu Koruma Aşaması
Dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getiren vücudunuzun tekrardan kilo almasını önleyen ve ideal olan kilonuzu koruma aşamasını sağlayan basamaktır.
Diyet programının ne kadar sonuna gelinmiş olsa da aman zayıfladım yiyebilirim demeyin, hala karbonhidrat tüketimine dikkat ediniz ve hayatınıza almayınız. Her ne kadar listeye uyarak zayıfladıysanız, su ve sporu hayatınızdan eksik etmeyiniz.

 

 

Atkins Diyeti Listesi

1- Kilo Verme Aşaması Diyet Listesi

Sabah
Pastırmalı, jambonlu ya da sosisli yumurta
Şekersiz çay ya da kahve

 Öğle
Gözleme ( Yarım porsiyon )
Bol yeşillikli salata ( 1 kase )
Maden sodası ( 1 bardak )

Akşam
Kırmızı et ya da balık
Deniz ürünleriyle yapılmış salata

2- Kilo Vermeye Devam Etme Aşaması Diyet Listesi

Sabah
Zeytinyağlı omlet
Çavdar ekmeği ( 2 dilim )
Domates suyu
Şekersiz çay ya da kahve

Öğle
Peynirli tavuk salatası
Bitki çayı

Akşam
Deniz ürünleriyle yapılmış salata
Kremalı çorba
Çilek

3- İdeal Kiloyu Koruma Aşaması Diyet Listesi

Sabah
Peynir ve ıspanaklı omlet
Çavdar ekmeği ( 2 dilim )
Şekersiz çay ya da kahve
Meyve

Öğle
Fırında tavuk
Sebzeli salata ( yarım kase )

Akşam
Kırmızı et
Soğan çorbası
Bol yeşillikli salata

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme