Bayanların Güzellik Sırlarından Cilt Bakımının İncelikleri

Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Kim söylediyse çok doğru söylemiş. Kadın, erkek fark etmeksizin her insanın temiz ve bakımlı olması halinde, her ne kadar herkesten bir tane dünya güzeli çıkmayacak da olsa, en azından çirkin kavramını ortadan kaldırmak bir taraftan mümkünken, diğer yandan doğru bir cilt bakımı ile, kadınların pek çoğu oldukça çekici bir görünüme kavuşabiliyorlar.

Pırıl pırıl berrak bir cilde sahip hanımlar, çoğu kez yataktan kalktıkları, bir gram makyajsız halleri bile güzel görünebiliyorlar. Diğer yandan cilt bakımlarını ihmal eden hanımlar, ne kadar boyanırlarsa boyansınlar, istedikleri görüntüye kavuşamıyorlar. Bayanların güzelliğinin en önemli sırrı olan cilt bakımının yüzün her bölgesi için ayrı bir inceliği ve teknikleri var. Pek çok cilt bakım maskesi tarifi, yüz güzellik sırları ile alakalı faydalı yazıyı bir arada bulabileceğiniz https://guzelliksirlarim.org/category/cilt-bakimi/ adresinde, cilt bakımı nasıl yapılır konularından tutun, envai çeşit kür tariflerine kadar arayabileceğiniz konulara erişebilirsiniz.

Cilt Bakımı Neleri Kapsar:

cilt bakımı
Yüz bölgesine uygulanan cilt işlemlerinin çoğunluğunda sivilcelerden kurtulmak yatar.

Vücudumuzu kapsayan derinin üstündeki tabaka ve doku altı birinci katman gözenekleri ilgilendiren her türlü sorun ya da estetik görünüm ile ilgili bakım uygulamaları, cilt bakımının bir parçasıdır.

Hastalık kategorisine girebilecek cilt sorunları ile dermatoloji bölümü ilgileniyor olmakla beraber, daha çok estetik kaygı ile ilgili olan cilt sorunları, kozmetik dalını ilgilendirmektedir.

Vücudun tümü için geçerli bir terim olmakla beraber, cilt bakımı uygulamaları daha çok yüz bölgesine yapılmaktadır.

Yüz Bölgesinde Cilt Bakımı:

Yüz bölgesine uygulanan cilt bakım işlemlerinin büyük bir çoğunluğunu sivilcelerden kurtulma amaçlı uygulamak oluşturuyor. Bilhassa yağlı cilde sahip kadınların her yaşta karşılaşabildikleri sivilce problemlerini en aza indirgemenin yolu düzenli bakım yapmaktan geçiyor.

Sivilce önleme ya da tedavi dışında, yüzün ayrı ayrı kısımlarına, spesifik amaçlara hitap eden bakımlar da yapılabiliyor. Örneğin kış aylarında kuruma ve çatlamalara oldukça yatkın olan dudak bölgesine yapılacak bakımlar, cilt lekelerinden kurtulmak için kullanılabilecek olan ürün ve maskeler, burun üstündeki siyah noktaların tedavisi, hızlı saç uzaması için saç dibi bakımları v.b. pek çok konu, yüz bölgesini doğrudan ilgilendiren cilt bakım uygulamaları konularına dahildir.

Cilt Bakımıyla İlgili Tüm İncelikler:

Uygulayacağınız yöntem her ne olursa olsun ve cildinize uygulayacağınız maske, ev yapımı ürün v.s. fark etmeksizin her şeyden önce dikkat etmeniz gereken husus, bu maddeleri gözünüzle temas ettirmekten kaçınmaktır. Kaş yaparken göz çıkarmamaya gayret ederek, gözl bölgenize göstereceğiniz hassasiyetin yanı sıra diğer yandan bünyenizi de tanıyarak hareket etmelisiniz. Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz, kullanacağınız ürünleri iyi tanımalı ve cilt bakımı uygulamalarından önce alerjiniz olup olmadığından emin olmalısınız.

Gerekli güvenlik önemlerini aldıktan sonraki en mühim cilt bakımı inceliği, yapacağınız her türlü işlemi, gözenekleri açık, nefes alabilen, temiz bir cilt üstüne uygulamanız ve uygulamaları belirli bir disipline bağlı kalarak yapmanızdır.

Bakım Nasıl Yapılır Görüntülü Anlatım:

Cilt bakımı ve makyaj konularında Türkiye’deki duayenlerden sayılan Merve Hanım’ın konuyla ilgili fikirlerini ve cilt bakım uygulama yöntemlerini paylaştığı videoya da bir göz atmanızı tavsiye ederiz

https://www.youtube.com/watch?v=0zTL17cLOvk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme