Bebek Kıyafetlerine Dikkat

Kuşkusuz her ciftin istediği şeylerden bir tanesi de bir bebeğe sahip olmaktır. Çiftler için bebeklerinin dünyaya geliş zamanı hayatlarının en anlamlı anlarından birtanesidir. Hamilelikti, mide bulantısıydı, doğumuydu derken bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Zaman hızlıca geçer ve artık bebeğiniz 4 aylık olmuştur. Bir taraftan da bebek mağazalarını gezmeye ve bebek elbiseleri aramaya başlarsınız. Bu 4. Aylık süreç diğerlerinden biraz farklıdır. Çünkü bebeğiniz artık sizleri tanımaya başlar. Anlamsızda olsa bebeğiniz çığlıklar atmaya ve etrafa gülücükler saçmaya başlayacaktır. Bu dönemde ayakları üzerinde dik koyduğunuzda sağlam şekilde bastığını görecekseniz. Kısacası bebeğiniz çocuk olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Eskisine göre daha hareketli olmaya başlayan evladınız daha az uyumaya başlayacaktır. Bu sizi korkutmasın. Dünyaya yeni yeni ayak uydurma çabası içerisinde olduğunda zaman zaman huyları değişecektir. Yeri geldiğinde kendini incelemeye alacak, bazen gülecek, bazende en ufak seslere tepki vererek ağlayacaktır. Sizlere tavsiyemiz bu dönemde ilerisi için iyi bir foto galeri oluşturmanızdır. Bebek giyim mağazalarından alacağınız cicili biçili elbiselerle çok çeşitli fotoğraflar çektirebilirsiniz. Emin olun aradan yıllar geçtiğinde bu tavsiyemize uyduğunuz için çok memnun kalacaksınız. Bebeğiniz yetişkin bir birey olduğunda ve eski anılar açıldığında o duyguları yaşamak sanıyorum ki paha biçilemezdir.

Bebek Kıyafetleri Alırken Dikkat edin

Henüz yeni doğmuş ya da birkaç aylık bebeğinizin cildi oldukça hassastır. Bu yüzden sizlerde bu hassas cilde özel davranmak zorundasınız. Bebek kıyafetleri seçiminde bu hassasiyetin yanında bebeğinizin hareket kabiliyetini düşünmeniz gerekir. Bu açıdan bakacak olursak bir kıyafet alırken şu hususlar dikkate alınmalıdır.

 • Bebeğiniz belirli dönemlerde elinde bulundurduğu tüm nesneleri ağzına sokma çabası içerisine girecektir. Bu dönemde etrafındaki nesneler boğazına kaçma açısından bebek için riskli olacaktır. Aynı şekilde kıyafet seçiminde de bu konuda gerekli özen gösterilmelidir. Bebeğin boğazına kaçabilecek aksesuarlar bulunduran kıyafetlerden uzak durun.
 • Kıyafetin kafadan geçtiği yer yeterince büyük olmalıdır. Bebeğe göre küçük gelen elbiseler giyip çıkartma sırasında bebeğinize zarar verecektir.
 • Bebe malzemeleri doğal malzemelerden yapılmış olmalıdır. Doğal olmayan malzemeler bebeğinizin cildini tahriş edip alerjiye neden olabileceğinden bu tür şeylerden uzak durulmalıdır.
 • Emekleme dönemine girmiş olan bebeğin diz kapağının olduğu kısımlarda farklı bir aksesuar olmamasına dikkat edin. Bebeğinizin dizleri bu dönemde zarar görebilir.

 

Bebek Kıyafetlerine Dikkat” için bir yorum

 • Eylül 10, 2017 tarihinde, saat 9:32 pm
  Permalink

  Bebek kiyafeti secmek cok hassas bir konu. Ben ozellikle pamuklu olan ve hava geciren, cok fazla aksesuar ve baski icermeyen kiyafet olmasina ozen gosteriyorum.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme