Burçlar Ne Zaman Ve Nasıl ortaya çıkmıştır?

İnsanlığın ilk varoluşuyla birlikte etrafında olan biteni çözme merakı ile bilimler zamanla kendini göstermeye başlamış ve birer birer ortaya çıkmışlardır. Ortaya çıkan bu bilimler arasında ilk bilinenlerinden bir tanesi astroloji olmuştur. Çevresinde olanları gören ve bunlara anlam vermeye çalışan insanlık gökyüzündeki gizemi çözmeye çalışmasıyla birlikte gökyüzü ile insanların arasında bir ilişki olabileceği düşüncesine varmıştır.

Astroloji bilimiyle insanların bu denli yakınlaştığını bizlere yapılan arkeolojik kazılar göstermetedir. Neolitik çağlarda bile insanların takımyıldızlarıyla ilgilendikleri ve bunların etkileri üzerine araştırmalar yaptıkları yine yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkmıştır. Orta çağa gelindiğinde icat edilen aletler günümüz modern gök biliminin temelini oluşturmaktaydı. Tüm bunlardan insanların sürekli olarak gök bilimini inceledikleri ortaya çıkmaktadır.

Astroloji İle Ne bulunmak istenmektedir?

Astroloji bilimi gök cisimlerinin hareketlerinin insanlar üzerindeki etkilerini incelemektedir. Bu yüzden tarih boyunca aradaki bu etkileşime dair somut belgeler aranmaktadır. Aradan geçen binlerce yıla rağmen insanların merakları dinmiş değildir. Hatta bu merakın yapılan her keşifle birlikte daha çok arttığını söyleyebiliriz.

Burçların Keşifi

Yapılan önce gözlem ve esrarı aralanan bilgiden sonra Kaldeliler tarafından güneşin de ay ve diğer gezegenler gibi belirli bir yörünge üzerinde döndüğü fark edildi. Sümerliler zamanında 18 olarak bulunmuş olan burçlar Kaldeliler ile birlikte 12 ye indirildi. Kaldeliler her bir burcu 30’ar derecelik açılar halinde sıraladılar. Böylece günümüzdeki burç sistemi oluştu. Ayrıca bu burçlara verilen isimler de yine zamanımızda kullanılan isimlerdir.

İçerisinde bulunduğumuz çağa gelecek olursak modern alet ve gereçler ile çok daha iyi izlenebilen gök bilimi ile insanlarımız çok daha yakından ilgilidirler. Keşif yapıldıkça azalacağı düşünülen merak dürtüsünün iyice artması şaşırtıcı oldu. Özellikle bayanlar arasında çok yaygın olan burçlar konusunda günlük ve haftalık burç yorumlarını takip eden pek çok kişi bulunmaktadır. Sizlerde astroloji ve burçlar konusunda merakınızı gidermek isteyenlerdenseniz http://www.askmoyra.com/ sitesini ziyaret ederek konuyla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme