Burun estetiği Nedir Ve kimlerde Uygulanır?

Burnun şeklini değiştirerek düzeltmeye yönelik olarak yapılan operasyona burun estetiği denir. Pek çok kişi güzel bir burun amacıyla bu estetiği yaptırmaktadır. Özellikle bayanlar arasında tercih edilse de erkeklerinde burun estetiği üzerine ilgileri her geçen gün artmaktadır.

Burunun Hangi Bölümünde Operasyon Yapılır?

Burun üzerinde yapılan bu operasyon hangi bölgede yapılmak ve düzeltilmek isteniyorsa bölgenin durumuna göre şekillendirilir. Örneğin burun düzleştirilebilir,  küçük ise büyültülebilir ayda büyükten küçüğe doğru çekilebilir. Ya da kemerli bir buruna sahipseniz kemerli kısım düzeltilebilir, eğrilik, tümseklik ve çukurluk gibi kusurlar düzeltilebilir.

Estetik yaparken dikkat edilmesi gereken nokta oran ve simetriği göz önünde bulundurmaktır. Çünkü estetik bu ana unsurlar üzerinde inşa edilir. Bu unsurların olmadığı durumlarda yapılan operasyon göze hoş gelmeyecektir.

Estetik operasyon bölgesel olarak bir takım değişikliklere maruz kalabilir. Burun estetiği İstanbul gibi bir bölgede yaşayan kişiye yapılan şeklini uzak doğu ülkelerinde uyguladığınızda yüz ile uyumu farklı olacağından göze hoş gelmeyecektir. Ya da yüz hatları kalın olan yani elmacık kemiği, çenesi iri olan birisine Ruslara uygun bir estetik yaparsanız operasyon sonrası yakışmayan bir görüntüyle karşılaşırsınız.  Tüm bunlar burun estetiğinin bölgesel olarak farklılıklar gösterdiğini bizlere ispatlamaktadır. Peki, neden burun estetiği operasyonu yaptırılır? Operasyon yaptırmak gereklimimdir?

Burun Estetiği Operasyonu Yaptırmanın Nedenleri Nelerdir?

Esasında estetik yaptırmanın birçok sebebi vardır. Ancak bu sebeplerin başını görsel olarak güzel görünmek ve bir takım sağlık problemleri çekmektedir. Örneğin kişinin yapısıyla alakalı olarak burun şeklinden dolayı nefes almasında problem varsa burun estetiği yapılabilmektedir. Diğer yandan estetik yani görsel olarak burun estetiği yaptıran kişilerin bu yola başvurma sebebi olarak burun üzerindeki çıkıntılar ya da çukurluklar ana sebeptir. Bunun yanında burun yapısı geniş veya aşırı dar kişilerde estetikten yana operasyon yaptırmak istemektedirler.

Operasyon ile birlikte burun delikleriniz küçültülebilir, burun boyutu arttırılabilir ya da azaltılabilir, burun ucunun şeklinde oynama yapılarak değişiklik yapılabilir, burun dudak ve alın arasındaki açıda değişikliğe gidilebilir ayrıca nefes sorunlarına neden oluşturan kıkırdak ve kemikteki eğrilik düzeltilebilir.

Görünüşünüzde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız emin ellerde yapacağınız operasyon sonucunda kendinize olan özgüveninizde artma olacaktır. Böylece toplum içerisine daha kolay çıkabilir ve kendinize güvenerek daha kolay sosyalleşebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme