Burundaki Siyah Noktalar

Burundaki Siyah Noktalar

 

İnsanın en hassas noktalarından birisi yüz bölgesidir. Özellikle yaptığımız birçok yanlış uygulama ve temizliğe önem göstermememiz neticesinde yüz bölgesinde birçok sorun ortaya çıkabilmektedir. Bunların en bilineni elbette sivilce ve siyah noktalardır. Siyah noktalar özellikle burun çevresinde yoğunlukta çıkabilmektedir.

 

            Burundaki siyah noktalar görünüş açısından oldukça bir olumsuz görüntü yaratmaktadır. Bu konuda cilt uzmanları siyah nokta oluşumunun genellikle enfeksiyon tarzı durumlar neticesinde oluştuğunu söylemektedir. Siyah noktalarından şikâyet için cildiyeye gittiğiniz zaman, doktorunuz size cilt temizliğiniz için bazı ilaçlar vermektedir. Bunun nedeni ise, siyah noktaların temiz olmayan yüzlerde çok kolay ortaya çıkmasıdır. Burundaki siyah noktaların insan genetiği ile bir ilgili bulunmamaktadır. Bu siyah noktalar bazı insan yanlışları ile ortaya çıkmaktadır. Özellikle temizliğe dikkat edilmemesi, aşırı makyaj, gece makyaj ile uyuma ya da yanlış kozmetik ürünler kullanılması sonucunda ortaya çıkmaktadır.

 

Siyah noktaların yüz üzerinden temizlenmesi için ilk aşamada öncelik yüz bölgesinin temizliğine önem gösterilmelidir. Örneğin; bazı burun bantları ile bu siyah noktalardan kurtulmak mümkündür. Ancak bu bantları uygulamadan önce yüzünüzün mutlaka bol su ile yıkanması gerekir. Çünkü temiz olmayan yüz üzerinde bu bantlar etkisiz olabilmektedir. Öte yandan bu siyah noktalardan kurtulabilmek adına uygulanabilecek birçok doğal yöntem de vardır. Ev ortamında kendi başınıza yapacağınız bazı yöntemler, siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayabilir. Bu yöntemlerden en bilineni diş macunudur. Beyaz renkte olan bir diş macununu alarak siyah nokta olan bölgeye sürebilirsiniz. 15-20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Düzenli olarak bu uygulamayı yaparak siyah noktalara son verebilirsiniz. Bunun dışında buhar yöntemi de siyah noktalar önemli derecede etki etmektedir. Kaynatacağınız bir tencere sıcak suyun buharı ile yüz bölgenize temas ettirerek, gözeneklerinizin yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme