Cildimizi Nasıl Koruruz?

GÜNEŞTEN CİLDİMİZİ NEDEN KORUMALIYIZ?

Vücudumuzun suya ne kadar ihtiyacı var ise cildimizinde güneşe o kadar ihtiyacı vardır. Güneşe çıkıldığında cilt yenilenir, kemikler güçlenir hatta uzmanlar D Vitamini sağlayan tek şeyin güneş olduğunu açıklamıştır.

Ama şöyle bir sorun vardır ki güneşte fazla durulduğunda UV ışınlarını cilt ve vücut fazla aldığında cildinizin yandığını, ciddi lekeler oluşumuna, cildinizin kızardığını ve cilt kanseri oluşturduğunu biliyor muydunuz?

O yüzden cildinize güneşten koruyucu kremler kullanınız ve en az 30 faktörden aşağı güneş koruyucuları tercih etmemelisiniz. Genellikle tam öğlen güneş tepede olduğunda değilde öğlenden sonra 4-5 gibi dışarı çıkmanız en doğru tercih olacaktır.

Eğer tatilde iseniz uzmanlar denize ve ya havuza genellikle sabah saatlerinde ve akşamüstü girilmesini ön görürler.

Yaz boyunca güneş yerine gölgede durmayı tercih etmelisiniz aksi taktirde başınıza güneş geçmesini istemezsiniz bunun yanında baygınlık, bitkinlik, yorgunluk, güneş çarpması olabilir.

Güneş kremini sadece tatile gittiğinizde kullanmayınız, günlük yaşantınızda da kullanmaya özen gösteriniz. Kalitesiz güneş kremlerini tercih ettiğinizde cildinizin daha çok tahriş olmasına neden olursunuz, kaliteli ürünleri tercih edin.

Yaz ayları güneşin etkisiyle cildiniz daha çabuk kuruyacaktır bunun için bol bol su için ve size özel nemlendiricileri kullanınız.

Ve güneşe çıkmadan önce 15 dakika önce cildinize güneş kremini sürünüz, cildin iyice emmesine ve güneş ışınlarına karşı karşı daha duyarlı olacaktır.

Aradan 1 saat geçtikten sonra tekrar uygulayınız, güneş ışınlarına karşı güneş kreminin etkisi çabuk yitirdiği için.

AYRIYETEN; Güneşe çıkılmadan 30 dakika önce

4 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ,

3 yemek kaşığı Susam yağı

3 yemek kaşığı Zeytinyağı

Bu yağları karıştırıp cildinize ve vücudunuzda açıkta kalacak yerlerine sürünüz. Cildinizin yanmasının önüne geçecek ve Hindistan Cevizi cildinizi yenilediği ve cilt bakımı yaptığı için yenilenmiş bir cilt ile karşı kalınacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme