CİLT ÇATLAKLARI NASIL GEÇER

Vücutta çatlak oluşumu ergenlik dönemi ve hamilelik döneminde hızlı kilo alıp veren kişilerde görülür. Ergenlik döneminde, vücut hızlı bir şekilde büyüdüğü ve bir de kuru bir cilde sahip iseniz çatlak oluşma riskide bi o kadar yüksektir. Kalça kısımları, omuzlar, göğüslerde ve üst bacaklarda büyüme daha hızlı olduğu için en çok çatlaklar burada görülmektedir.
Ergenlik çağındaki kişiler cilt çatlakları sorununu her gün duştan sonra bebek yağı ile ciltlerini nemlendirip masaj yaparak kurtulabilirler. Ayrıca hamilelik dönemde oluşan çatlaklarıda bu yöntemi kullanarak kurtulabilirsiniz.

CİLT ÇATLAKLARINA HANGİ YAĞLAR İYİ GELİR?
E Vitamini Yağı; Bu vitamine cildimizin ihtiyacı olduğu gibi vücudumuzunda ihtiyacı vardır. Genellikle kapsüller halinde olduğu için kullanımada uygundur. Çatlak olan yerinize masaj yaparak kullanınız.
Hint Yağı; Yoğun bir yapısı olduğu için çok bereketli bir yağdır. Hint yağı, leke tedavilerinde, saç bakımında, kırışık ve çatlak gidermek için de kullanılır.
Kakao Yağı; Nemlendirici özelliğiyle günde 2-3 kere çatlak olan yerinize masaj yaparak kullanınız. Hem cildinizin yumuşadığına şahit hem de çatlaklarınızın gittiğini göreceksiniz.
Bu yağlar ile vücudunuza masaj yapmak hem cilt çatlaklarınızın rengini dengeleyebilir ve estetik açısından güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.
Kısa süreli çatlak gidermek tabi ki lazer ile olmaktadır. Fiyat olarak çatlak olan yer ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Siz de yaşadığınız şehirde estetik merkezlerinden yararlanabilirsiniz.

Tüm cilt bakımı yazılarıma buradan ulaşabilirsin.

CİLT ÇATLAKLARI NASIL GEÇER” için bir yorum

  • Haziran 2, 2017 tarihinde, saat 7:02 am
    Permalink

    özellikle hamilelik sonucu oluşan catlaklar çok aşırı sorun olabiliyor . dikkat edilmesi gereken bir konu

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme