Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Güzellik uzmanı Büşra Yurdanur’un vermiş olduğu tarif ve püf noktaların yer aldığı guzellikmaskeleri.com sitesinde cilt lekelerinden bu kadar korkulmaması gerektiğine yer verilmekte.

Cilt lekeleri, genellikle dış etmenler ile oluşmakta. Güneşin zararlı ışınları, sivilceler ve hormonal değişimler cilt lekelerine neden olan nedenlerden yalnızca birkaçı.

En güzeli, henüz lekeler oluşmamışken önlem almak ve bu sorun ile karşı karşıya kalmamak; ancak eğer bu cilt sorunu ile karşı karşıyaysanız da evde kendinizin uygulayabileceği pek çok çözüm bulunuyor.

Cilt Lekeleri İçin Domates Maskesi

Domates, içeriğindeki likopen sayesinde güneş lekelerinin en büyük düşmanlarından birisi. Yarım domatesi rendeleyerek içerisine eklediğiniz 5-6 damla limon suyu ile domates maskenizi hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz maskeyi, cildinize sürdükten sonra 30-40 dakika bekleterek temizlemek gerekmektedir.

Eğer maskeyi daha önce denemediyseniz öncelikle bileğinizin küçük bir kısmında deneyerek herhangi bir zararı olup olmadığını görebilirsiniz.

Maskeyi temizledikten sonra nemlendiricinizi kullanabilirsiniz. Ortalama olarak 4-5 kullanım sonrasında sonucu hissetmeye başlayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Çilek Maskesi

Güzel kokusu ile yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan çilek ile cilt lekelerinden kurtulmak için hafif yumuşamış çilekleri alarak direkt olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Dilerseniz çilekleri püre haline getirerek dondurarak da kullanabilirsiniz. Böylece cilt lekelerinden kurtulurken gözeneklerinizin küçülmesi için de bir adım atmış olursunuz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise; çilek maskesini uyguladıktan sonra güneşe çıkmamanız. Cildiniz hassas bir durumda olduğundan güneş daha fazla zarar verecektir.

Cilt Lekeleri İçin Arap Kızı Kremi

Arap kızı kremi, Arap kadınlarının güzellik sırrı olarak da bilinmekte. Son derece uygun fiyatlı olan bu krem cilt lekeleri ve sivilcelere karşı etkili bir çözüm. 15-30 günlük düzenli kullanım sonrasında cilt sorunlarınızın büyük bölümünden kurtulmuş olursunuz.

Uzun süreli olarak kremin kullanımı cilt için zararlı olabileceğinden yalnızca kısa süreli olarak kullanmanız önerilmekte.

Arap kızı kremi ile detaylı bilgi almak için https://guzellikmaskeleri.com/arap-kizi-kremi/ adresine göz atabilirsiniz.

Güneş Lekeleri İçin Çözümler

Güneş lekeleri, özellikle açık tenli insanların sıklıkla karşılaşmış oldukları bir sorun. Güneş lekelerinin oluşmasını önlemek için;

  • Dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi kullanın. Havanın sıcak olmaması ya da kış aylarında olmak güneş lekelerinin oluşmasını engellemez.
  • Yaz aylarında peeling yapmayın. Peeling cilt için yararlı bir uygulama olsa da yaz aylarında cildi korunmasız bırakabilir.

 

  • Yaz aylarını epilasyon için tercih etmeyin. Bıyık ya da kaş alımı sonrasında en az 2 saat dışarı çıkmayın. Çıkmanız şart ise; şapkanızı mutlaka takın.
  • A vitamini içerek yiyecek ve içeceklere beslenme programınızın içerisinde mutlaka yer verin.
  • Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Nem eksiği olan ciltler, cilt sorunları için çok daha açık haldedir.

Ayrıca evde uygulayabileceğiniz güneş lekesi maskeleri ile de kolayca lekelerinizi azaltabilir ve tamamen yok edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme