Cilt Temizliği, Cilt Sorunları!

Kimileri cildinin güzel ve pürüzsüz olmasını ister o yüzden çareyi güzellik merkezlerinde ve pahalı cilt ürünlerinde arar ama şimdi  sizinle paylaşacağımız bilgilerden sonrası bu mümkün!

1- Cilt temizliği

Tüm günün yorgunluğu her zaman cildimize yansıyacaktır o yüzden güzel bir cilde sahip olmanın birinci yolu temizliktir. Cildimizi temiz tutmak ve nefes aldırmanın en güzel yolu ise makyajdan arındırmaktır bu da kolay bir şekilde yapmamız mümkün, makyaj temizle sularıyla kolaylıkla yapabilirsiniz.

2- Maske

Evet cildimizin temizliğinden sonra cildimize en uygun maskeyi yapacağız size önerim ise pirinç unu ve süt.

2-3 çay kaşığı pirinç unu’nu süt ile karıştırıyorsunuz (kıvamını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz) ve temiz cildinize sürüyorsunuz 3-4 dakika bekletiyorsunuz yıkıyorsunuz, maske kuruduğu için temizlemek için biraz uğraşabilirsiniz ama bu maskeden sonra anlayacaksınız cildiniz pamuk gibi olduğunu ve beyazladığını.

3- Nemlendiriciler krem

Cildimizin güzel görünmesini sağlayan diğer bir önemli etken de nemdir. Güzel nemlenmiş bir cilt, makyaj yapıldığında pürüzlenmeyi engeller ve makyajın daha güzel duruşunu gösterir. Size nemlendirici önermek isterdim tabi ki herkesin cilt tipi farklı olduğu için etkileride farklı olacaktır o yüzden yüzünüzü tanıyın ve ona göre nemlendirici kullanın. Unutmadan; göz altı ince bir tabaka olduğundan dolayı yüzüne kullandığınız nemlendiricileri değil de sadece göz altı için özel hazırlanmış kremleri kullanabilirsiniz.

 

Cilt Temizliği, Cilt Sorunları!” için bir yorum

  • Nisan 11, 2017 tarihinde, saat 7:50 am
    Permalink

    Üşenmeden yapacaksında olmuyor işte. Nivea’nın bir losyonu var efsane zaten ondan ötesinide tanımam.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme