Diyet Nedir?Nasıl Yapılmalıdır?

 

 

Diyet yapma isteği yaz aylarına yakın zamanda daha çok gündeme gelir. Diyetin yanında egzersiz ve spor yapmak çok önemli. Diyet yaparken öğünlerinizi 6 ya bölün 3 ana öğün 3 ara öğün şeklinde olmalı ve metabolizmayı hızlandırıcı besinler almalısınız.

 

Günde en az 3 litre su içmeli ve suyun içerisine kırmızı meyveler, tarçın, salatalık koyabilirsiniz. Maydanozu kaynatıp suyunu içmelisiniz. Bunlar hep metabolizmayı hızlandırıcı besinler.

 

Ana öğünle ara öğün arasında en fazla bir buçuk iki saat olmalı arayı daha fazla açmamalısınız. Ara öğünlerinin olmasının sebebi ise ana öğüne çok aç oturmamak ve çok fazla yemek yemeği engellemek.

 

Diyette şeker kullanımı en aza indirmelisiniz şeker vücuttan çok zor atılıyor ve size çok zarar veriyor alınan şeker size yağ olarak geri dönmekte şekerle beraber abur cubur ve çikolatayı da hayatınızdan çıkarmalısınız. Kesinlikle beyaz ekmek yememeli ya çavdar ya da tam buğday ekmeği yenmeli beyaz un size kilo olarak dönecektir. Genelde yeşil yapraklı sebzeler haşlama yemekler yenmeli pilav kesinlikle yenmemeli yerine bulgur pilavı ve yoğurt yiyebilirsiniz tabi ki light olmak şartıyla kullanabilirsiniz.

 

Diyetin yanında her gün düzenli bir şekilde yürüyüş yapmak hem zinde tutacak hem de sıkılaşmanızı sağlayacak evde yapabileceğiniz pilates hareketlerini yapabilirsiniz. Kullanacağınız bir adım sayar ile yürüyüşlerinizi zevkli hale getirebilirsiniz.

 

Sabah kahvaltıyı mutlaka yapmalısınız sabah kahvaltı yapmamak sizin şekerini düşüreceği için öğlen yemeğinde daha fazla yemenizi ve canınızın tatlı istemesini sağlayacaktır. Sabahları kahvaltı öğününü asla atlamayın.

 

Kuru meyveleri yiyebilir aynı zamanda kefir ürünler kullanarak bağırsakları hızlandırabilirsiniz. Diyet yapmak yerine düzenli ve sağlıklı beslenmeyi hayatınızın ortasına alırsınız daha rahat edersiniz. Ayrıca sağlıklı beslenmek sizi birçok hastalıktan koruyacaktır unutmayın.

 

Sağlıklı yaşamak ve spor yapmak hem genç görünmenize hem de zinde kalmanıza yarayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme