Erken Yaşlanmaya SON!

ERKEN YAŞLANMA ETKİSİNDEN KURTULMA

İnsan vücudunda var olan elastik yapısının bozulması sonucu sarkmasına yaşlanma denir. Yaşlanma genelde 40’lı yaşlardan sonra görülmeye başlar. Yaşlanmamak elimizde değildir elbet ama yaşlanmayı geçiktirmek tabi kii kendi elimizdedir. Cildimizi diğer organlar ile bir tutmamamız gerekir çünkü cildimiz herşeye maruz kalan ilk bölge olduğu gerçeğini aklımızdan çıkartmamalı ve buna göre cilt bakımımızı aksatmadan yapmalıyız. Yapılan araştırmalara göre yaşlanma ve cilt problemleri %85 – %90’ı çevresel faktörlerin etkisinden dolayı olduğu söyleniyor. Erken yaşlanmanın nedeni bilmek ve ona göre önlemler almak hem sağlık hem estetik açısından güzel görünmenin temelini atıyor. Cildimizin erken yaşlanmasını sağlayan faktörler aşağıda belirtilmiştir.

Güneş; Cildimize güneşten gelen UV ışınları cildimizin yaşlanmasını sağlayan en önemli faktörler arasındadır. Güneş kremi kullanılmadığında ve uzun süre güneşin ışınlarına maruz kalındığında cildimizde kahverengi tonlarda güneş lekeleri oluşuyor. Lekelerin oluşmaması için güneş koruyucu kremler ve nemlendiricileri kullanmaya özen gösteriniz ve güneşte kalma süresine dikkat ediniz.

Sigara; Sigaranın zararlarını anlatmaya gerek yoktur tabi ki. Her türlü zararın, hastalıkların altından sigara çıktığı gibi, yine cildimizin yapısını bozan maddeler arasında da sigara vardır. Sigaraya bırakan kişiler hayata daha pozitif bir çerçeve ile bakıyor ve güzel bir cildin temelini atıyor.

Stres; Stres’i gerek bayanların gerekse erkeklerin hayatından çıkartmayacağı bir gerçeği var. Ama ne yazık ki yaşlanmak, kalp rahatsızlıkları, psikoloji bozukluğu gibi etkenlerin altından hep stres çıkıyor. Bir kimseyi 10 yıl yaşlandıran yaşı değildir stres’tir. O yüzden stres’i hayatınızdan çıkartarak güzel günler geçirmeye çalışınız.

Nemsizlik; Cildimizin nem’e her zaman ihtiyacı vardır, nemsiz kalan bir cilt kuru, solgun ve kırışık bir görüntü oluşturur. Cildinizin güzel bir görüntü oluşturması için gün içinde nemlendirmeyi alışkanlık haline getiriniz.

Mimikler

Genler

Dengesiz beslenme

Hastalıklar…

Öyleyse cildi korumak için neler yapmalıyız?

– Bol bol su içmeye özen gösteriniz.

– Makyajı temizlemeden uyumayınız.

– Cildinizi nemlendiriniz.

– Cildinize ve yaşınıza uygun yaşlanma karşıtı kremler kullanınız.

– Sağlıklı gıdalar tüketiniz.

– Yağlı yiyeceklerden uzak durunuz.

– Siyah noktaları ve sivilceleri sıkmayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme