Ev hanımlarına Kredi Veren Banka Varmı?

Parasal yönden sıkıntıya girdiyseniz ilk yapılacak işlemlerden bir tanesi çevrenizden maddi destek aramak olacaktır. Ancak bu açıdan maalesef ki hepimiz şanslı değiliz. Herkesin bulunduğu ortamda borç alabileceği maddi durumu yeterince iyi kişiler yoktur. Peki, böyle bir durumla karşılaşıldığında ne yapılabilir? Bankalar işte bu tür durumlarda imdata yetişir. Fakat bilindiği gibi herkes bankalardan borç yani kredi alamamaktadır.

Bankalardan kredi almak için başvuruda bulunduğunuzda sizlerden beli belgeler isterler. Bu belgeleri istemedeki asıl amaç sizi daha yakından tanıyabilmektir. Size verilen borcun geri istediğinde ödenip ödenemeyeceği hakkında bilgi sahibi olabilmek adına bankalar iletişim kurarlar. Düzenli bir maaşınız var mı? Üzerinize ait taşınmaz ya da taşıtınız var mı gibi pek çok soruyla karşı karşıya kalacağınızı söyleyelim. Tüm bu sorular ve gerekli analiz sonrasında yeterli görülürseniz krediniz hazır. Ancak geri ödemede sıkıntı yaşayabileceğiniz değerlendirilirse bu durumda ret cevabı almaya hazırlanın. Bankaların kredi verme konusunda bu derece katı kuralları varken herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarının kredi alabilme şansı nedir? Ev hanımlarına kredi veren bankalar var mı? İşte tüm bunlar kafaları karıştıran ve cevap bulunmaya çalışılan soruların başında gelir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar var mı?

Borç para verme konusunda son derece tizi davranıp başvuruda bulunan kişi hakkında oldukça detaylı bir analiz yapan bankalar, hiçbir geliri olmayan, üzerine herhangi bir mal varlığı bulunmayan ev hanımlarına kredi vermeyeceklerdir. Durum bu şekilde iken internet üzerinde araştırma yaptığınıza 5 dakikada kredi, sms ile kredi, internetten başvuru ile kredi şeklinde pek çok haber görebilirsiniz. Bu şekilde yapılan başvurular karşısında talep alınır ancak cevaplar muhtemelen ret olacaktır. Çünkü ticari bir işletme olan bankalar paralarının kaybolmasını istemezler. Verdikleri borcu geri alabileceklerine dair sağlam deliller isterler. Üzerinize bir ev, araba ya da bu türden mal varlıkları veya düzenli olarak aldığınız bir maaş ile onları ikna etmelisiniz.

Merak edilen bir diğer husus ev hanımlarının aldıkları nafakanın bankalarca gelir olarak kabul edilip edilmediğidir. Bankalarca bu tür nafakalar maalesef gelir olarak görülmemektedir. Ayrıca ev hanımlarının eşlerinin sahip oldukları ev, araba gibi değerli eşyalar ve yine çocuklarının üzerine olan eşyalar gelir olarak kabul görmezler.

Kaynak : http://www.bankarehberim.com/ev-hanimlarina-kredi-ve-finansal-destekler/

 

 

Ev hanımlarına Kredi Veren Banka Varmı?” için bir yorum

  • Eylül 10, 2017 tarihinde, saat 9:27 pm
    Permalink

    Keske ev hanimlari icin de kredi imkani olsa ama gelir olmayinca kredi borcunu odeme durumu sorun yaratacaktir.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme