Evde Spor Yaparak Cilt Bakım!

EVDE SPOR YAPARAK YAZ AYINA FORMDA GİRMEK?

Başlıktan anlaşıldığı gibi evde spor yaparak yaz ayına formda girmeyi kim istemez kii, malum yaz ayları yaklaşıyor fit bir vücuda sahip olmayı, bikini mayolara rahatlıkla sığmayı zayıfsanız bile vücudunuzu sıkılaştırmayı istersiniz o yüzden size önerilerimizi okumaya devam ediniz.

EVDE SPOR YAPMANIN ALTIN KURALLARI!

– Spor yapacaksanız ve yağ yakmak istiyorsanız, kalın ve terkelen kıyafetler öncelikle seçiminiz olsun.
– Spor’a başlamadan önce kesinlikle ısındırma hareketleri yapınız.
– Spor yaparken hareketli enerji veren müzikleri tercih ediniz, motivasyon için önemlidir.
– Yapacağınız sporu düzenli yapmaya özen gösteriniz misal 2-3 günde 1 tekrarlayabilirsiniz, sağlığınız açısından iyi olacaktır.
– Ve spor yaparken ara vermeyiniz, en başa dönmek zorunda kalacaksınız.

EVDE KOLAYLIKLA YAPABİLECEĞİNİZ EGZERSİZLER!

Oturma (çömelme) Hareketi; Gün boyunca ayakta uzun süre kalındığında ayaklarınız çabuk yorulup ağrıyacaktır, düzenli olarak bu egzersizleri yaparsanız ağrınızı en alt seviyeye indirmiş olacaksınız ayrıyeten alışkanlık haline geldiğinde ise farkı göreceksiniz.
Bacaklarınızı omuz hizasında açıyoruz, bacaklarınız yere tam oturduktan sonraları ellerinizi karşı tarafa doğru uzatıyorsunuz bacaklarınızı kırıyorsunuz ve öylece kalıyorsunuz bacaklarınız ağrıyana kadar bunu 4-5 defa deniyorsunuz.
Bel Bölgesi Hareketi; Günlük yaşantınızda yürürken otururken kalkarken belinizi kullanıyorsunuz eğer ki belinizi hareket ettirmezsek belli bir süre geçtikten sonra bel ağrılarına zemin hazırlarsınız kimse de bu ağrıları çekmek istemez o yüzden düzenli olarak bel egzersizi yapmak önemli olacaktır.
Bel bölgesi egzersizi için ayaklarınızı omuz hizasının biraz daha fazlasını açıyorsunuz bu sırada elleriniz belinizde duracak bir şekilde yanlara dönebildiğiniz kadar dönünüz ilk sıralar az dönersiniz ama alıştıktan sonra rahatlıkla tam dönebilirsiniz, ayrıca bu egzersiz bel ağrılarına şifâ geldiği söylenir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme