Evde Peeling Hazırlama Yöntemleri

Evde Peeling Hazırlama Yöntemleri

Öncelikle yazımıza peeling nedir diye başlayalım. Peeling, hem cildimizi ölü derilerden arındırmak için hem de cilt bakımımızı yapmadan önce tercih edilen bir yöntemdir. Peeling işlemi hazırlamak için çeşitli yollara başvurabilirsiniz, ancak peeling uygularken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır bunlar sivilce ve açık yara bulunuyorsa yapmayın ayriyeten dudak ve göz çevresinden uzak tutarak yapınız ve haftada 1-2 kere yeterlidir daha fazla kullanım cildinizi tahriş edebilir. Altta okuyacaklarınız da bu yöntemlerden bir kaçı o halde takipte kalın!

Çilek ile Yoğurt Peeling Tarifi

6-7 tane çileğin (saplarını çıkartınız ve su ile yıkayınız) üstüne yoğurt ekleyin ve çatal ile yoğurt’un içinde çilekleri ezin ardından yüzünüze boynuna (göz çevresinden ve dudak çevresinden uzak tutarak) sürün. Sonrasında 15-20 dakika beklemek yeterli olacaktır. Sonrasında cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada 1-2 kere kullanabilirsiniz. Bu sayede cildiniz temiz ve feraha kavuşacaktır. Eğer ki eliniz de çilek yok ise bu işlemi asitli meyve olarak limon ve portakal ile de yapabilirsiniz.

Tülin Şahin Peeling Tarifi

Ünlü mankenimiz Tülin Şahin’in önerdiği peeling tarifi için 1 tatlı kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı süt 1 çay kaşığı toz şeker 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı limon suyu büyük bir kaba belirtildiği ölçüde koyunuz ve karıştırınız. Kıvamına geldiği anda elinize dökün ve yüzünüze yavaş yavaş maşaj yaparak sürünüz 3 dakika yeterli olacaktır. Ilık su ile durulayın, bu işlemi haftada 1 defa yapmanız yeterli olacaktır, bu karışım cilt renginizi açacaktır mankenimiz gibi güzel bir cilde sahip olabilirsiniz, oldukça etkili bir karışımdır.

Kırışık Önleyici Peeling Tarifi

1 adet salatalık (kabukları soyulmuş ve zendelenmiş bir şekilde) 1 yumurta akı ve 1 çay kaşığı limon taze sıkılmış (unutmayın her zaman taze olanların etkileri yüksektir)

Malzemeleri bir robot sayesinde iyice püre haline getirin, elde ettiğiniz karışımı yüzünüze boynuna sürünüz ve 15 dakika bekleyiniz daha sonra bol su ile yıkayınız. Bu maske ile hem peeling ve hem de oluşacak kırışıklıkların önlenmesinde oluşan kırışıklıkların ise azaldığını fark edeceksiniz.

Evde Peeling Hazırlama Yöntemleri” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme