Fondöten nasıl sürülür?

Kusursuz makyajın en önemli adımı doğru ten makyajıdır. Doğru ten makyajının olmazsa olmazı ise doğru fondöten uygulamasıdır. Sanıldığının aksine kusursuz makyaj için doğru fondöten seçimi tek başına yeterli gelmemektedir. Fondötenin cilde uygulanma aşaması da fondöten seçimi kadar önem taşımaktadır.

 

 Peki, fondöten nasıl sürülür?

 

Bu sorunun cevabına geçmeden önce fondöten sürmek için yapmamız gereken bir iki önemli aşamadan bahsetmek istiyorum. Fondöteninizi uygulamadan önce makyaj bazı kullanmak fondöteninizin daha kalıcı ve pürüzsüz durmasını sağlar. Özellikle yağlı cilde sahip kişilerde makyaj bazı gözeneklere nüfuz ederek fondötenin kusursuzluğunu arttırır. Diğer önemli husus ise fondötenin sadece yüze değil boyun ve omuzlara da uygulanmasıdır. Fondöteni sadece yüzünüze sürdüğünüzde, boynunuzla yüzünüz arasında renk farkı oluşacak ve bu görüntü pek hoş durmayacaktır. Şimdi gelelim sorumuzun cevabına.

 

  Fondöten sürmede ilk ve en eski yöntem parmakla uygulamadır. Fakat bu uygulama sadece sıvı fondötenler için geçerlidir. Yüzünüzün belirli noktalarına sıvı fondöteni fındık büyüklüğünde sıkarak parmaklarınızla cildinize yedirebilirsiniz. Bu uygulamanın en büyük dezavantajı yüzünüzün her noktasına eşit miktarda uygulama yapamamanızdır. Bu sebeple özellikle burun kenarlarınızda fondöten birikintileriyle karşılaşabilirsiniz.

fondoten
Makyaj yapmak kadınların vazgeçilmez tutkularındandır.

Her sektör gibi kozmetik sektörü de yıllar içinde gelişerek değişik yöntem ve uygulamaları bünyesine katmıştır. Fondöten sürmek için çeşitli aparatlar geliştirilmiştir. Fondöten fırçaları bu aparatlardan bir tanesidir.

 

Fondöten fırçaları ile yapılan uygulama parmak uygulamasına göre daha avantajlı olsa da doğru uygulanmadığı takdirde yüzde çizgi çizgi görüntü oluşmasına sebep olurlar. Bu çizgilerin oluşmaması için fırçanın yavaş hareketlerle yüze uygulanması gerekmektedir. Zamanın en önemli şey olduğu günümüzde zaman bakımından avantaj sağlamadıkları için fondöten fırçaları pek rağbet görmemektedir.

 

Son olarak sizlere keşke daha önce keşfedilseydi diyeceğiniz kozmetik sektörünün çığır açan buluşu ‘ Fondöten Süngerlerinden bahsedeceğim. Makyajda en acemi olan kişilerin bile rahatlıkla uygulayacağı bu süngerler, son dönemin gözde kozmetik yardımcılarıdır. Peki, nasıl kullanılır bu süngerler?

 

Kullanmadan önce ıslatarak fazla suyunu sıkmalısınız. İsterseniz fondöteni önce direk yüzünüze uygulayıp daha sonra bu süngerle dağıtabilirsiniz. Fakat daha homojen bir görüntü elde etmek istiyorsanız fondöteni süngere döküp yüzünüze tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz. Burun kenarı göz çevresi gibi ulaşılması zor alanlar için ise süngerin dar kısmını kullanabilirsiniz.

 

Bu sayede burun kenarlarında oluşan fondöten birikintisi görüntüsünü bu süngeri kullanarak yaptığınız uygulama da yok etmiş olursunuz. Bu süngerlerin diğer avantajı ise cilde iyi nüfuz ederek pütür pütür görüntü oluşturmaması. Diğer önemli avantajı ise kolay temizlenmeleri ve hijyenik olmaları.

Fondöten nasıl sürülür?” için bir yorum

  • Eylül 10, 2017 tarihinde, saat 9:29 pm
    Permalink

    Cildim yagli oldugu icin yazida da belirtildigi gibi ben de ilk olarak baz kullaniyorum ve sonrasinda fondoten uyguluyorum sonuc harika oluyor. Tabi kullanilan fondotenin markasi ve cilde uyumlu tonlarda olmasi da cok onemli.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme