Geçmişten günümüze oyun dünyası

90’ların sonunda 2000’li yılların başıyla birlikte bilgisayar ve internet teknolojisinin gelişmesine hız katmasıyla birlikte oyun çılgınlığı da başlamış oldu. Bu dönemde önce atariler sonra bilgisayar ve daha sonra playstation oyun konsolları ile pek çok kişi oyun dünyasına giriş yaptı. Bu eğlence kaynakları kimi zaman bizler için çok iyi vakit geçirme kaynağı oldu, bazen de okulumuza derslerimize mani oldu. Ancak 200lerin başında çocukluk yaşayanlar için unutulmayacak anılar kattıkları kesin.

Oyun dünyasında günümüze doğru gelindiğinde artık eski, grafik yönünden zayıf kalmış oyunlar geliştirildi. Çok daha karmaşık, toplu şekilde oynanabilen yepyeni oyunlar yapıldı. Böylece oyun içerisinde arkadaşlarınızla grup halinde eylenmek mümkün kılındı. Çoklu oyuncu desteyi olan oyunlardan birisi de pvp serverlardır.

Pvp server nedir?

Sunduğu çoklu oyuncu desteği sayesinde kısa zamanda yaygınlaşan ve milyonlarca kullanıcısı olan oyunların kopyası anlamında kullanılan serverlerdır pvp serverler. Oyunlar ile birebir aynı değildir. Bu ismini bu sebeple almıştır. Oyun içerisinde bulunan zorlukların kolaylaştırılması ve varsa hataların düzeltilmesi ile kullanıcılara sunulur. Bu serverler oyun için bir yama anlamına gelmemektir. Oyunun düzeltilmesi ve böylece daha zevkli bir hale getirilmesini ifade eder. Yapılarında hile koruması bulunur. Böylece birilerinin hile ile kendisini diğer rakipleri karşısında çok güçlü hale getirmesi önlenir. Günümüzde oyun severler için pek çok pvp server vardır. Metin 2 pvp serverler da bunlardan bir tanesidir. Milyonlarca oyuncusu bulunan metin 2 oyunu sevenleri arasında kısa zamanda yaygınlaşmış ve vazgeçilmez bir parçaları olmuştur.

Metin 2 Pvp Serverler

Metin 2 pvp ile metin 2 oyunu arasında ne gibi farklılıklar olduğu konusunda oyuncular ilk başlarda bir takım düşüncelere kapıldı. Her iki oyun aynı gibi görünse de oyunları incelediğimizde farklılıklar olduğunu söyleyebiliriz. Oyunlar arasında ayarlanabilen zorluk derecesi farkı ilk göze çarpanlardan. Fark edilen ikinci değişim ise oyun içerisinde ki etkinlik zamanlarıdır. Metin 2 pvp de etkinlikler daimidir. Her zaman vardır. Metin 2 pvp de oyun içerisinde adminleri görmek mümkün. Buda oyuncularla adminler arasında kaynaşma ortamı oluşturmakta.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme