Göz Kalemi Nasıl Sürülür ?

Bayanlar için en çok önemsedikleri yerlerden tanesi gözleridir. Gözlerle karşı tarafı etkilemek istemek hemen hemen her kadının arzuladığı bir durumdur. Durum böyle olunca gözlere bakım yapmakta kaçınılmaz olmakta. Göz için yapılabilecek ilgi çekici işlemlerin başında göze kalem sürmek gelir. Böylece gözün güzelliği ortaya çıkacak ve herkesin ilgisini çekecektir. Gözü en belirgin hale getiren bir unsur olan göz kalemi ile kedigözlerine sahip olabilirsiniz. İşin bu tarafından bakarsak bu göz kalemi denilen alet bir mucizevi nesnedir. Kalem sayesinde gözünüzün rengi vurgulanacak ve çok dikkat çekecekseniz. Tabiki bunu doğru göz makyajı yaptığınızı düşünerek söylüyoruz. Çünkü mucizevi olarak görünen bu kalemi yanlış kullanırsanız aynı şekilde çok itici gözere sahip olabilişiniz. Peki, göz kalemi seçini nasıl olmalı?

Doğru Göz Kalemi Seçimi

göz kalemi
Göz kalemini doğru kullanarak çekici gözlere sahip olabilirsiniz.

İşin ilk adımında gözünüze uygun olan doğru kalemi seçmek vardır. Piyasada birçok renkte göz kalemi bulabilirsiniz. Ancak sizin yapmanız gereken gözünüze en uygun olanı seçmektir. Uygun kalem sayesinde gözünüzü ön plana çıkarmayı amaçladığımızdan dolayı ilk adımda uygun renk seçimi çok önemlidir. Makyajlı bir yüzde en çok dikkat edilecek olan gözler olduğundan dolayı göz kalemi nasıl sürülür konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Bir göz makyajında en çok dikkat edilmesi gereken bayanın sahip olduğu göz boyutudur. Gözleriniz normale göre küçük ise bu durumda gözaltına ve iç kısmına ten renginiz açık ise açık, esmer ise esmer renk tarzında göz kalemleri seçin.

Güzel görünen gözlere sahip olmak için önemli göz kalemi sürme teknikleri  

Açık tenli bir cilde sahip olduğunuzu düşünürsek bayanciltbakim.com olarak gözleriniz için kahverengiye yakın bir kalem seçmenizi öneririz. Kahverengi seçili sonrasında güzünüzün hem altının hemde üstünün iç kısımlarına teninize yakın bir göz kalemi seçimi güzelliğinizi bütünleyecektir. Böylece normalden çok daha etkileyici bakışlara sahip olacaksınız. Bunların dışlında kendinize güzellik adına;

  • Kalın ve belirgin kaşlardan hoşlanıyorsanız bu durumda sahip olduğunuz göz kaleminizi kaş kalemi olarak kullanmanız makul olacaktır.
  • Koyu renkli renk farınızla göz kapağınızı boyayabilirsiniz. Ancak bazen hanımlarda far sorunu olabilmektedir. Böyle durumlarda imdada yine göz kalemi yetişmekte. Kahverengi tonlu göz kaleminiz ile bu işlemi farklı şekilde yapabilirsiniz. Ancak pamukla boyayı dağıtmayı unutmayın.
  • Açık bir tene sahipseniz kahverengi göz farını tercih edebilirsiniz.
  • Büyük gözlere sahip olup bu durumdan rahatsız olan bayanlar ise sahip oldukları sorunu göz iç kısmına kalem çekerek halledebilirler.
  • Gözün dış kısmına dilerseniz kalem çekebilirsiniz. Bu durumda bakışlarınız daha bir çekici olacaktır.
  • Gözlerinizin olduğundan daha parlak görünmesini isterseniz göz alt kapağına beyaz kalem çekebilirsiniz.
  • Bazı bayanlar Japonlar gibi çekik gözlü olmak isterler. Neden olarak erkeklerin çekik gözlü bayanları daha çekici bulunduğunu düşünmelerindendir. Sizde bu şekilde düşünüyorsanız göz kalemi ile bunun çözümü var. Göz pınarınızdan başlayarak gözün bittiği yere kadar kalemle çizgi çekerseniz çekik gözlü olabilirsiniz.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür ?” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme