GÜNEŞ LEKELERİ NASIL GEÇER

Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalındığında cilt üzerinde kahverengi tonlarda yanık gibi bir görüntü ortaya çıkar, çoğu kişi bunu umursamazken bazı kişilerde bunu takıntı haline getirir. Ancak güneş ışınları belli bir süreden sonra cilt kanseri oluşturabiliyor bunun için erken önlem almak şarttır. Sizler şimdi güneş lekeleri nasıl geçer diye aklınızdan bir takım sorular geçiyordur ben de size şimdi güneş lekelerinin geçmesini sağlayan ve ya en aza indirilmesi için doğal yöntemlerden bahsedeceğim.

GÜNEŞ IŞINLARI OLUŞMAMASI İÇİN ÖNCE GEREKEN ÖNLEMLER?
– Güneş ışınlarının dik açıyla geldiği saatler öğle saatidir. Bu yüzden öğle saatlerinde dışarıya çıkmamaya özen gösteriniz.
– Güneşli bir havada ve ya güneşlenmek istediğiniz de güneş kremlerinizi sürmeyi unutmayınız ve bunu 2-3 saatte tekrarlayınız.
– 30 yaşlardaki kişiler ve yukarısındakiler ciltleri güneş ışınlarından hemen etkileneceği için daha dikkatli olması gerekmektedir.
– Güneş ışınları cildi kuruttuğu için bol bol nemlendirici kullanmaya özen gösteriniz.

BİTKİSEL KÜRLER?
1) Yarım demet maydonoz, 2 yemek kaşığı yoğurt, 2 dilim limon.
Maydonoz’u blendır’la iyice ufak hale getiriniz ardından 2 yemek kaşığı yoğurt ve 2 dilim limonu ekleyiniz ve karıştırmaya devam ediniz ta kii kıvama gelene kadar. Ardından cildinize ovalayarak sürünüz ve 1 saat boyunca bekletikten sonra ılık su ile yıkayınız. 2-3 günde 1 tekrarlayınız. Kürümüzün içinde limon olduğu için ciltte oluşan lekelerin gitmesine yardımcı olacaktır.
2) 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı karbonat.
İkisini karıştırdıktan sonraları cilt lekeri olan bölgeye sürünüz ve 10 dakika bekledikten sonraları ılık su ile yıkayınız. Bu kür’ü haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır. Karbonat ciltteki lekerin rengini açarken cildinizi düzenleyecektir.
3) 1 tane orta boy soğan, yarım çay bardağı sirke.
Soğanın suyunu iyice çıkardıktan sonra içerisine yarım çay bardağı sirkeyi karıştırınız. Pamuk yardımı ile cilt lekerinin üzerine sürünüz ve 30 dakika bekletiniz ve bol su ile yıkayınız. Ayrıca siyah noktalar içinde etkili bir kür’dür.

Cilt Sorunlarına Dair Tüm Yazılarımı Buradan İnceleyebilirsiniz.

GÜNEŞ LEKELERİ NASIL GEÇER” için bir yorum

  • Haziran 5, 2017 tarihinde, saat 10:13 am
    Permalink

    Yüzümde değilde sırtımda bir çok güneş lekesi var. Kışın azalıyor fakat güneşi görünce yazın çoğalıyor.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme