İnce Görünmenizi Sağlayacak Tesettür Kombin Önerileri Nelerdir?

Her insanın vücut ölçüleri farklı olmakla beraber, bir çok insan bel ve basen bölgesindeki fazlalıklardan şikayet etmekte ve giydiği kıyafetlerin kendine yakışmadığını söylemektedir. Diyet yapmak istemeyen, yapsa da kilo veremeyen, spora vakti olmayan birçok insan bu fazlalıklarla yaşamak zorunda kalmış ancak bu fazlalıkları giydiği kıyafetlerde nasıl kapatabileceğinin yollarını arayıp durmaktadır. İşte tesettür giyim de de bu fazlalıkları kapatmanın pek çok yolu söz konusudur. Sadece doğru tercihlerde kıyafet seçimi bile bir beden daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Doğru kombin ve doğru seçilen aksesuarlarla bu oldukça kolaydır.

Tesettür Giyim Gömlek ve Pantolon Seçiminde İnce Gözükmenin Yolları Nelerdir?

Tesettür giyimde üst kısma uzun giyilmesi zorunlu olduğu için pantolon seçimi oldukça önemlidir. Bel ve özellikle basen bölgelerinde fazlalıkları bulunanlar çok fazla bol pantolon tercih etmemelidir. Bunun nedeni bol gelen pantolonların bacakları ve basenleri olduğundan daha fazla kilolu göstererek boyu aşağıya çekmesidir. Kısa bayanın daha da kısa gözükmesine sebep olabilmektedir. Seçilmeyecek diğer bir ürün de sık pileli etekler olmalıdır. Pileleri sık olan eteklerin hareket ettikçe pileleri açılır ve kişi göründüğünden daha fazla kiloya sahip olarak görünür. Ayrıca dar kesim gömlek üste yapışan triko ve bluzlarda uzak durulması gereken ürünlerdir. Üstte yapışan ve yağları belirginleştirerek kat kat görünüme sebep olan bu kıyafetler kişilerin saklamak istedikleri bütün kiloları bütün şeffaflığı ile ortaya serer.

Kombinler İçin Ayakkabı Seçimi

Kısa ve kilolu bir tesettürlü bayan ayakkabı dolabından hafif bir topuklu ayakkabıyı asla ihmal etmemelidir. Giyebildiği kadar topuklu giyebilmelidir. Bunun da nedeni İspanyol paça pantolondur. Topuklu bir ayakkabı İspanyol paça bir pantolon ile kombinelendiğin de bacak boyu daha uzun ve ince gözükür. Üzerine giyilen dizde biten bol bir gömlek ise bel ve basen bölgesindeki fazlalıkları kapatarak olunduğundan daha zayıf gözükmesini sağlar. Uzun bir şal ve uygun bilekliklerle kombin rahatça tamamlanabilir. Bileklik yerine saat de takılarak daha şık ve ağır bir hava yakalanır. Kullanılacak çanta çok fazla büyük olmamalıdır. Aksi taktirde bütün ilgiyi çanta çeker ve pantolonun ahengi bozulur.

 

Kaynak : https://www.modamerve.com

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme