Kadınlar için kalçanın önemi nedir?

Kadında Kalça

Kadınlar için kalçanın önemi nedir? Günümüzde kadınların talep ettiği estetik ameliyatların çoğunu artık kalça ve popo estetiği oluşturuyor. Kadınların büyük çoğunluğu Jennifer Lopez kalçasına sahip olmak istiyor. Jennifer Lopez kuşkusuz çok fazla spor yaparak, genlerinin de yüzüne gülmesiyle ve buna dans tutkusunu da ekleyerek muhteşem kombinasyonu tutturmuş Fakat herkes Jennifer Lopez kadar şanslı değil. Bazı kadınlar genetik miras yüzünden kalçalarına toplanan yağlarla nasıl beş edeceğini bilemez. Hem vücut tipi itibariyle hem de taşıdığı genetik özellikler nedeniyle kalçaya toplanan yağlardan kurtulmak bir türlü mümkün olmaz. Hal böyle olunca da çareyi plastik cerrahların kapısında arıyorlar. Büyüklük ya da küçüklük bakımından bir sıkıntı yaşamayan kadınlar da şekil itibariyle daha çekici ve seksi olabilmek adına bıçak altına yatabiliyorlar. Estetik cerrahinin yolunu tutmak istemeyen, ameliyat olmaktan korkan ya da gerçekten doğallıktan yana olan kadınlar da çok fazla. Doğallıktan yana olmak elbette vücudumuz nasılsa öyle kabullenelim anlamına gelmiyor. Biriken yağlarla barışalım içine giremediğimiz kıyafetleri atalım demek de değil. Doğal yöntemlerle de oldukça iyi sonuçlar almak mümkün.

Aslında apartman hayatı, ofis içi çalışmalar, masa başı işler bizleri hareketsiz bir yaşama itiyor. Türk mutfağının zenginliği ve karşı koyamamamız, Türk misafirperverliği ve sürekli yemek yedirmek için uğraşlar sonunda fazlaca yağa maruz kaldığımızda kilolar biz Türk tipi kadınlarda hemen kalçalara yerleşiyor. Ve bu kilolar kalçaya yerleştiği hızda ve rahatlıkta maalesef gitmiyor. Uzun uğraşlar, mutlaka bir diyet ve mutlaka bir egzersiz programına ihtiyaç duyuluyor. Beslenme tarzımız burada da ön plana çıkıyor ve bu problemle uzun uzadıya çileli mücadele vermek yerine baştan beslenmemize dikkat ederek kalçalara toplanacak kilolara fırsat vermemek en doğru davranış olarak görünüyor. Her ne kadar zor olsa da sağlıklı beslenmeye çalışmak en etkili çözüm. Kendi başınıza diyet programı hazırlayamıyorsanız bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz. İster kilo probleminiz ya da kalçalara birikmiş yağ probleminiz olsun isterse olmasın. Kalçalarınızı biçimlendirmek için yapabileceğiniz birkaç basit egzersiz ve gündelik hayatta rahatlıkla uygulayabileceğiniz birkaç önerimiz var. Kısa bir süre devam ettikten sonra kalçanızda oluşan estetik değişikliği fark edeceksiniz ve bu egzersizlerden inanın vazgeçemeyeceksiniz.

Kadınların korkulu rüyası…

 

Her kadının korkulu rüyasıdır kalçalar. Her ne kadar üretkenliğin sembolü de olsalar çoğu kadın hayatı boyunca kalçalarının büyüklüğünden yakınır durur. Bunun sebebi kadın vücudunda yağların genellikle kalça bölgesinde yerleşmesi ve kolay kolay da eritilememesidir. Güzel kalçalara sahip olmak için yağlı yemekten kaçınmak önemlidir. Aynı zamanda özellikle banyo sırasında yapılacak kese ve basınçlı su ile masaj cildi hareketlendirir, kan dolaşımını hızlandırır ve kalçaların daha diri ve pürüzsüz gözükmelerini sağlar.

Kalçalarda toplanan fazla yağlar, liposuction denilen tıbbi müdahale ile alınacağı gibi kalça inceltici kozmetik ürünler de mevcuttur. Yine de kalçaları istenilen şekle getirmek için etkili çözüm her zaman olduğu gibi doğru beslenme ile elele yürütülecek sıkı bir egzersiz programıdır.

İşte Kalçalarınızı İnceltmek İçin Yapabileceğiniz Hareketler

Sırt üstü yere yatın, bacaklarınız bitişik ve gergin olarak yere değsin. Omuzlarınızda yere değmeli, kollarınız da vücudunuzun iki yanında gergin olarak yere uzanmalı. Sonra bacaklarınız bitişik, ayaklarınızı çekerek, dizlerinizi yukarı kaldırın ama bu hareketi yaparken sırtınızın, omuzlarınızın yere yapışık kalmasına, bacaklarınızın birbirinden ayrılmamasına dikkat edin. Dizlerinizi kaldırdıktan sonra yalnızca dizlerinizi, önce sağa, sonra sola doğru büküp yaylandırın ama vücudunuz kıpırdamasın. Bu hareketi yapabildiğiniz kadar çok her iki yönde tekrarlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme