Kadınlar Ve erkekler için Bakımın Önemi

Bakımlı olmak hemen her kadın için önem arz eden konuların başında gelir. Hatta bazı kadınlar için bakım her şeydir. Pek çok bayan makyaj, saç bakımı ve kendisine gereken ilgiyi göstermeden dışarı adımını atmamaya gayret eder.

Güzellik konusu bayanlar için son derece önemli iken bu durum erkeklerde kadınlar kadar önemsenmemektedir. Ancak önemsenmediği erkeklerin bakımsız olduğu anlamına gelmemekte. Eskiden sadece bayan kuaförlerinde görebildiğiniz bir çok bakım yöntemleri artık erkek kuaförlerine girmiş bulunmaktadır. Erkeklerde günümüzde saç bakımı veya cilt bakımı üzerine gerekli özeni göstermeye gayret ediyor. Ancak gidişat onu gösteriyor ki bayanların eline bu konuda su dökmek imkânsız…

Yaşın ilerlemesi, saçların beyazlamaya başlaması ve cildin kırışması gibi etkenler sonrasında herkesin kendisine bakım yapması kaçınılmaz olmakta. Cildimizin temiz kalması, canlı ve dinç görünmesi için bakım zorunludur. Saç konusunda ise sadece saçı yıkamak bakım yapmak için yeterli değildir. Piyasada satılan pek çok ürün bakım severler için bu noktada hizmete sürülmüştür.

Kadınlar için Makyajın önemi

Makyaj yapmak her ne güzel görünmenin bir gereği gibi algılansa da aynı zamanda bakımlı olmak içinde yapılan bir çalışmadır. Ancak makyaj malzemelerinin sağlık açısından kaliteli ürünlerden seçilmesi gerektiğini belirtelim. Sağlığa zararlı ürünlerden muhakkak uzak durulmalıdır. Özellikle cilt ile birebir temas halindeki bu ürünler son derece kaliteli ve sağlığa zararı olmayan maddelerden üretilmelidir. Bununla birlikte makyaj malzemelerinin nemlendirici özellikli olanlarını tercih etmeye çalışmak cilt bakımı için önemlidir.

Parfüm Seçimi

Bakımlı bir birey olmanın bir özelliği de güzel kokmaktır. Etrafa kötü kokular saçan bir kimse için bakımlı kelimesi yakıştırılmaz. Kötü kokmak demek yalnızca pis, pasaklı anlamında değildir. İnsanlarca beğenilmeyen bir parfüm de yine bu kötü koku kategorisindedir. Bu sebeple parfümünüzü dikkatlice seciniz. Ayrıca kokuyla birlikte yine sağlık açısından tehlike oluşturan seçeneklerden uzak durulmalıdır. Kimyasal içermeyen parfümler daha çok tercihe dilmelidir. Çünkü bu tur kokular cildi nemlendirici özellik barındırırlar.

Bakımlı olmak hem kadınların hem de erkeklerin hakkıdır. Bakım kelimesini sağlık kelimesine yakın anlamda sayabiliriz. Sağlıklı olmak bakımlı olayı gerektirir. Pislik içerisindeki bir saçtan ya da nemsiz kalmış pul pul dökülen bir cilt için sağlıktan bahsedemeyiz. Tüm bunlar bakım ve sağlık arasındaki ilişkiyi göstermektedir.

Kaynak : http://www.nazende.net/guzellik/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme