Kadınlar Yazın En Çok Karın Estetiği Yaptırıyor

Yaz aylarının en sık yaptırılan estetik işlemini merak ediyor musunuz? Özellikle bikini bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak için gerçekleştirilen karın estetiği son dönemlerde yaptırılan cerrahi işlemlerin başında geliyor. Bugün size karın estetiği hakkında bilgiler vereceğiz.

KARIN ESTETİĞİ NEREDE YAPTIRILMALI?

Karın estetiği, hastalarda iyi sonuç alındığı için çoğunlukla tercih edilen bir yöntemdir. Uygulanmasıyla göbek deliğinin altı ve üstü gerilmiş, bel incelmiş, göbek deliği estetik bir görünüme kavuşmuş ve karın duvarı gerginleşmiş olmaktadır. Özellikle kadınların tercih ettiği karın estetiği daha çok yaz aylarına girerken yaptırılmaktadır. Başlıca karın estetikleri ise tam karın germe ameliyatı, ters karın germe ameliyatı ve kısmi karın germe ameliyatı olarak sınıflandırılır. Eğer deri altında fazla yağ depolaması varsa karın germe ameliyatından önce liposuction yapılır.

Göbek deliği ciltten ayrılarak gevşemiş olan karın kasları birbirine dikilir, karın duvarına sıkılaştırma işlemi uygulanır. Bu işlem bel bölgesine ve karın kısmına güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Karın estetiği bir zayıflama işlemi değil germe ve şekillendirme işlemidir. Karın estetiği için annelerde ideal zaman ise doğum sonundaki birinci yılın sonudur. Bu sürede verilebilecek kilolar verilmiş, hem de sorunlu bölgeye tam bir teşhis konulmuş olur. Bu tür ameliyatlar deneyimli estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Bunun sonucunda daha iyi sonuçlar alınabilir.

Karın Estetiği Nasıl Yapılır?

Alınan kilolar sonrası yapılan bilinçsiz diyetler ne yazık ki fayda sağlamak yerine ilgili bölgeyi çok daha kötü bir görüntüye kavuşturuyor. Hamilelik sonrası süreç için de aynı şeyleri söylemek mümkündür. Bilinçsiz bir çalışmadan uzak kalmayı tercih edin ve bu tür bir sorun ile karşı karşıya iseniz karın estetiği tercihi de çok daha doğru olacaktır.

Karın bölgesindeki sarkmalara bağlı olarak iki farklı yöntem tercih edilebiliyor ve kısa süreli bir operasyon ile birlikte daha sıkı bir karın bölgesi de sizleri bekliyor olacaktır. Karın estetiği son dönemde bir adım daha öne çıktı ve uzman isimlerin sayı olarak artması da bu operasyona olan güveni daha güçlü hale getirdi.

Doğum sonrası bu ameliyatın yapılması ne kadar doğru? Diye bir soru işaretine sahipseniz eğer bu soru işaretinden kurtulmanıza da yardımcı olalım istiyoruz… Doğum sorası yapılan operasyonların herhangi olumsuz bir etkisi yoktur ve operasyondan sonra doğum yapma riskinizin azaldığı safsatalarına da inanamamanızı tavsiye ediyoruz.

Kaynak : https://www.slimfit.com.tr/estetik-plastik-cerrahi/karin-germe/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme