Makyaj yapmanın püf noktaları!

MAKYAJDA DOĞRU BİLİNEN TERCİH EDİLENLER

Günümüzde karşılaştığımız birçok güzellik sırları var peki bunların hangisi doğru hangisi yanlış hiç düşündüğünüz mü? Şimdi size ufak tüyolar sayesinde yanlışlarınızı düzeltip mükemmel makyajınızı yapabilirsiniz.

FONDÖTEN SEÇİMİ

Yapılan yanlışlardan ilki fondöten seçimi yaparken cildinizin bir ton açığı ve ya koyusunu almak kesinlikle yanlıştır, ya cildinizin tonunda ya da yakın renklerde almalısınız. Almadan önce mutlaka elinizin üstünde değil de bileğinizde deneyiniz çünkü bileğiniz, yüzünüzle yakın renk tonundadır.

FONDÖTEN VE PUDRA KULLANIMI

Fondöten sürdükten sonra pudra kullanımında herhangi bir sakınca yoktur, ancak yoğun bir fondöten sürdükten sonra pudra sürerken dikkat edilmesinde fayda vardır. Eğer ki sadece fondöteninizi sabitlemek istiyorsanız transparan pudraları tercih edebilirsiniz.

AYNI TONLARDA MAKYAJ YAPMAK

Aynı tonlarda makyaj yapmak tabi ki sizin tercihinize kalmış bir şeydir ama yüzün sadece belli bir yerini ön planda tutmak daha güzel bir görünüm ortaya çıkacaktır.

AYDINLATICI VE BRONZLAŞTIRICI

En büyük hatalardan birisi aydınlatıcı ve bronzlaştırıcıyı tüm yüze uygulamaktır. Aydınlatıcıyı sadece yüzünün ön plana çıkarmak istediğiniz alana sürünüz, bronzlaştırıcı  ise kontör yerlerine hafif şekilde sürünüz.

ALLIK 

Allığı genelde elmacık kemiklere burunun ucuna alına sürülür diye biliyoruz ama aslında öyle değil. En ideal sürme yeri güldüğünüzde çıkan noktadır, ama bronzer olarak kullanıyorsanız eğer ki burunun uçuna ve alnınıza sürmekte herhangi bir sakınca yoktur.

Eğer ki sizler de cilt bakımına çok hassas gösteriyorsanız ve cilt bakımı ile beraber her sene yılın trend makyajlarını yapmak istiyorsanız 2017 yaz ayı makyaj

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme