PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İLE MASKE

Pürüzsüz bir cilt için maske?!
İnsanların, genel olarak yapısında oluşan doğal olaylardan bir tanesi Yorgunluk ve kuru cilt bakımı, elbette Bayan cilt bakım ile ilgilenen bayan bu tür konular da oldukça sorun yaşamaktadır zira, Cilt bakım önerileri günümüzde oldukça fazla fakat, hangisi doğru diye ister istemez düşünmeye başlayacaktır. Sivilceler, gözenekler, kırışıklıklar ve kabartılar cildinizin pürüzsüz yapısını bozmaktadır bunun yanında stres, uykusuzluk, sivilcelerinizi sıkma gibi etkenler de cildinizin yapısını bozup pürüzlü olmasını sağlıyor.

Tabi ki her zaman olduğu gibi kozmetik ürün satan yerlerde çok sayıda cilt bakım ürünü vardır ve cildinizi pürüzsüzleştirdiğini iddia ediyor. Peki bunlara kimyasal ürünlerle değilde, doğal evde hazırladığınız tedavileri denemek yerine kim bu ürünlere ciddi meblağlarda para dökmek ister ki? Sizde  istemeyenlerdenseniz doğru yerdesiniz! pürüzsüz bir cilt için uygulayabileceğiniz maskeler;

  • Bal Maskesi
  • Limon Maskesi
  • Zeytinyağı Maskesi

Bal ciltteki hasarlarla savaşan ve yaşlanmayı önleyen doğal bir cilt temizleyici ve gençleştiricidir. Limon C vitamini açısından oldukça zengin ve cildin rengini açarak cilt lekelerinin giderilmesinde yardımcıdır. Zeytinyağı da doğal olarak cildin elastikiyet kazanmasına yardımcı olur.
Malzemeleri birbirleri ile iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı nazik bir şekilde cildinize sürünüz ve 20 dakika maskeyi beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Cildinizin pürüzsüz görünüme kavuşmasını sağlayacak bu maskeyi haftada iki veya üç kere uygulayabilirsiniz farkı göreceksiniz.
Domates sayesinde pürüzsüz cilt’ e sahip olun!
Domates’ in vücudumuz için ne kadar yararlı olduğunu elbette biliyoruz, Bayan cilt bakım konusunda da vücudumuz kadar yüzümüze de faydalı olduğunu dile getirebiliriz. Doğal bir toniktir bu aynı zamanda cilt rengini beyazlatmak için de son derece etkilidir. Ayrıca cilt lekelerini gidererek pürüzsüz cilt’e sahip olmanızı sağlar.
Bir kaç adet domates’i robotta iyice öğütün ve püre haline getirin, elde ettiğiniz püre’yi cildinize sürün ve 10 dakika bekleyin. Düzenli olarak günlük yaparsanız gözeneklerinizin sıkıştığını ve cilt renginizin açıldığını fark edeceksinizdir.

İçtiğiniz kahve tellerini yıkamayın!
Muhteşem bir cilt’e sahip olmak için, kahvenizi içtikten sonra çıkan telveyi atmayın ve kurumadan bir avuç dolusu elinize alarak yüzünüze sürün. Bahsettiğimiz uygulamayı yaptıktan sonra cildiniz de ölü hücreler yerine daha canlı hücreler yerlerini alacaktır. Bu sayede cilt bakım konusunda oldukça kaliteli bir görünüşe sahip olacaksınız.

PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İLE MASKE” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme