Selülit Tedavisi

Bir çok bayanın en önemli noktalarından bir tanesi olan cilt bakım nedir? Nasıl yapılır? En önemli noktalarından bir tanesi haline gelen ise, selülit bakımı nasıl yapılmalıdır diye eğer ki sizler de merak ediyorsanız !

Herkesin korkulu rüyaları, yaz ayları! Malum deniz kum güneş derken baya tempolu geçecektir günlerimiz. Selülitlerden nasıl kurtulurum? Acaba verdiğim cabalar işe yarar mı? Diye sorulardan kurtulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz, tavsiyelerimizi okuyabilirsiniz!

1- DOĞRU BESLENMEK

Öncelikte her zaman söylediğimiz gibi doğru beslenmektir. Yüksek kalorili besinlerden uzak durmak, şeker, un, tuz, yağ gibi ürünleri az kullanmal, çay, kahve gibi kafeinden zengin ürünleride minimuma indirmek hem sağlığımız açısından hem de rahatsızlıklarımızdan kurtulmak için temel adımdır.

2- SPOR VE MASAJ

Spor yapmak, sadece selülit girmemekle kalmaz zayıflamanıza, kemiklerinizin güçlenmesine ve fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.

Masaj, selülit’in olduğu yerleri aşağıdan yukarıya doğru yavaş ve nazik bir şekilde masaj yaptın bunu günde 3-4 defa tekrarlayabilirsiniz. Selülit giderici kremler  (dermatoloğunuzun önerisinde) kullandığınızda ise daha fazla sonuç almanızı sağlayacaktır.

3- SOĞUK DUŞ VE BUZ

Şu sıralar çoğunlukla duyduğumuz soğuk duş ve buz! Kesinlikle bu mucizeye inanıyorum. Soğuğun uyarıcı etkisi ve kan akışını hızlandırdığı sayesinde 1-2 ay ve ya daha kısa sürede selülitlerinizden kurtulabilirsiniz (diğer tavsiyelerimizle birlikte kullanıldığında daha kısa sürede etkisi olacaktır) ayrıca soğuk suyu banyodan çıkmadan önce dizinizin altından dökerseniz oluşabilecek/varolan varislerinizden kurtulabilirsiniz.

 

Selülit Tedavisi” için bir yorum

  • Nisan 6, 2017 tarihinde, saat 8:26 pm
    Permalink

    Kadınların yanı sıra yaşı ilerlemiş erkeklerinde büyük sorunu bu :D. Makaleniz bu dertten müzdarip kişiler için iyi ve yararlı olacaktır hocam 🙂

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme