Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

SİYAH NOKTALAR NASIL GEÇER?

Ciltte oluşan siyah noktaların sebebi yüzde kalan makyaj kalıntıları ve hava kirliliğidir. Bununla birlikte sivilce ve yağ bezesini de beraberinde getirmektedir. 10 kadından 9’unun derdi siyah noktalardır artık bu sorun kadınları aştı erkeklerde de sorun haline geldi. Özellikle burun üstünde siyah noktaya sık sık rastlanır. Bizde bu sorununuza şifâ bulduk, yazımızı okumaya devam ediniz.

Siyah Nokta Geçmesi İçin Yapılacaklar?

Tabi ki herşeyin başı cilt temizliğidir. Bir kimse cilt temizliğine ne kadar önem verirse o kadar bu gibi sorunlardan kurtulmuş olur.

Peeling Yapmak; En önemli noktalardan birisi peeling yapmaktır. Özellikle burun etrafında dairesel hareketler ile günde 1 defa yapmayı ihmal etmeyiniz.

Bant; Siyah noktalardan kurtulmak için özellikle burun etrafında oluşanlardan, Burun için siyah nokta bantlarını düzenli olarak kullanmaya özen gösteriniz.

Sağlıklı Beslenme; Beslenmeye dikkat etmek hem sivilce oluşumunu hem de siyah nokta oluşumunu gözle görülür şekilde azalır. Bol bol su içmek cildi yenilediğini de unutmayınız.

Elma Sirkesi; Doğru duydunuz elma sirkesi siyah nokta içinde şifâ haline geldi. Bir miktar elma sirkesini pamuk yardımı ile yüzünüzü siliniz, 2 dakika sonra ılık su ile yıkayınız.

Siyah Noktalar İçin Peeling Tarifi

Oldukça kolay malzemeli ve masrafsız bir peelingtir.

1.5 tatlı kaşığı bal

1.5 tatlı kaşığı şeker

İkisini birbirine iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürünüz. (siyah noktaların olduğu yere biraz daha sürebilirsiniz) 15 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayınız. Bu peeling’i günlükte yapabilirsiniz dilerseniz iki günde bir’de tamamen size kalmış birşeydir.

Böylelikte siyah noktalardan kurtulmuş olacaksınız şimdiden mucizesine inanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme