Sütün Cilt Bakımı

Günlük rutin bakımlardan bir tanesi haline gelmiş olan Cilt Bakımı nasıl yapılır? Herkesin merak ettiği ve özellikle de bayanların en çok etkilendiği, bakım türü nedir?

Sütün Cilt Bakımı

Doğal yöntemler ile yüzünüz de oluşan, Akne veya herhangi başka bir şey için sizler de telaşa kapılıyor musunuz? Artık bunlara son vermeniz gerekecek ! Yapacağınız bakım eğer ki Sütün Cilt Bakımı ise, en kaliteli doğal sütleri bularak bu işlemi uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Süt, B vitamini olarak en çok tercih edilenlerden bir tanesi olması ile beraber kalsiyum oranı da oldukça fazladır. Bu sebepten ötürü, yüz kısmına oldukça faydası olacaktır. Sadece yüz değil, vücudunuzun  bir çok kısmına da uyguladığınız da bu başarı oranına sahip olabilirsiniz.

Süt içerisinde bulunan kalsiyum ve vitaminlerden biraz bahsedelim ;

A Vitamini ; Vücudunuz da dökülmekte olan veya kuruyan ciltleri iyileştirmek amaçlı en çok tercih edilen noktalardan bir tanesi olarak bilinir. Zira ; Sağlıklı cilt hücrelerinin oluşumun da en büyük olay olarak bilinir.

D Vitamini ; Eğer ki cildiniz de oluşan bir çöküntülük veya buruşukluk oluştu ise buna çare süt. Çaremiz süt ! D vitamini, cildinizin en genç doğal hali için çabalanır ve ışıldatmaya yaramaktadır kırışıklık veya göz altı morarması için de birebir olarak bilinir.

Sütün Cilt Bakımı için önerilen 2 yol >

Doğal yüz temizleyicisi ile yüzünüz de oluşabilecek sivilce, siyah nokta, akne, yağ torbasından kurtulabilirsiniz bu işlemi nasıl yapacağınız eğer ki merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

 • İlk olarak yüzünüzü arınacak bir şekilde yıkayınız, yıkama süreniz ortalama 15-30 Saniye arasında olsun ve Soğuk veya Sıcak Su ile değil, ılık bir su tercih ediniz.
 • Yıkadıktan hemen sonra, yüzünüzün tamamını kaplayacak derece de sütü yüzünüze sürmeye başlayınız.
 • Pamuk veya pamuk tarzı bir eşyadan yararlanarak sütü yüzünüze yaydırınız.

Yaydırdıktan sonra yüzünüzden çıkacak kiri gördüğünüz de emin olabilirsiniz ki ağzınız açık kalacaktır.

Yüz Nemlendiricisi

Az yukarıda da bahsettiğimiz gibi eğer ki kuru ve pul pul dökülen bir cilt özelliğinize sahip iseniz, bu sorunu ortadan kaldırmak için bu adımı uygulayabilirsiniz.

 • Pamuk topu yardımı ile, hazırladığınız soğuk süt ‘ e elinizde bulunan topu batırarak tüm yüzünüzü kapsayabilecek şekilde yüzünüze sürünüz.
 • 10 ila 25 Dakika boyunca yüzünüz de kalabilecek derece durun.
 • Sütün yüzünüz de kurumaya başladığını hissederseniz eğer ki yüz kaslarınızı oynatmamaya çalışınız
 • Soğuk su yardımı ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

 

Sütün Cilt Bakımı” için 3 yorum

 • Nisan 5, 2017 tarihinde, saat 11:31 am
  Permalink

  Evde doğal malzemeler kullanarak yapmak daha iyi ama biraz tuzlu oluyor hocam 😀

  Yanıtla
 • Nisan 3, 2017 tarihinde, saat 7:40 am
  Permalink

  Aslında satılan ürünlerin de özünde bu doğal ürünler var. Keşke üşenmesek de bu bakım kürlerini evde doğal malzemelerle hazırlasak.

  Yanıtla
 • Nisan 2, 2017 tarihinde, saat 8:05 am
  Permalink

  Dove marka sabunlardada süt bulunmaktadır en sevdiğim sabun dove süt kullandıkları için cilde iyi geliyor. Bilgiler için teşekkürler.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme