TIRNAK KIRILMASININ NEDENLERİ

Genellikle pek önemsenmese de vücudumuza yaptığımız bakımlar ne kadar önemli ise tırnak bakımı da bi  o kadar önemli bir yere sahiptir. Bir kimsenin kendini sevdiğini cildine ve tırnaklarına  yaptığı bakımdan anlayabilirsiniz ve tırnak bakımı çoğu hastalığının önüne çekmektedir.

El ayak tırnak bakımı çeşitli kozmetik ürünler ile sağlanmaktadırlar ama her önünüze geleni kullanmamaya özen gösteriniz size uygun olanları tercih etmek her zaman pozitif olarak size dönecektir.

Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?

Vücudumuzun gerekli ihtiyaçı olan vitaminleri alamazsak tırnaklarımız doğru düzgün uzamaz kırılır ve üzerinde beyaz noktalar ile karşımıza gelir. Bunun oluşması için meyve tüketimini gün içerisinde sıklıkla arttırın, zamanla tırnaklarınız güçlenerek beyazlıklar gidecektir.

Tırnakların güçlü olması tabikii istenir ama fazla kalınlaşmış tırnaklar da hastalığın belirtisidir. Kalınlaşmış tırnaklar genellikle mantar, akciğer hastalığı, sedef hastalığının belirtileri arasındadır. Mantar’a yakalanmış bir tırnak zamanla sarımsı bir görüntü oluşturur tedavisi için uzman bir hekime görünmek gerekir. Ayrıca tırnak da çukurluk var ise kalp hastalığının belirtisidir müdahale edilmesi hemen şarttır.

Tırnakların bakımı için 2-3 gün bekletilmiş  suyun içine limon ve sirke koyun ve suyun ılımasını bekleyin ardından ellerinizi suyun içinde 20 dakika bekletiniz.

Böylelikle hem el bakımınızı hem de tırnak bakımınızı yapmış bulunmaktasınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme