Yaz Makyajı Önerileri

Yaz Ayı Makyajında Kullanabileceğiniz Makyaj Önerileri

Biz kadınlar olarak makyaj stillerimiz ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış olarak değişmektedir. Her mevsimde farklı farklı renkler kullanarak güzelliğimize güzellik katmaktayız. Bu yazımızda da yaz makyajında kullanacağımız renkler ve doğru makyaj malzemeleri nelerden onlardan bahsedeceğiz.

1) Yaz aylarında fondöten kullanımı bazen felakete yol açılır. Sıcaklık teninizle birleşince güzel sonuçlar ortaya çıkmıyor . (fondöten’in akması vb) o yüzden yaz aylarında daha çok bb krem, cc krem ve sadece pudralar öneriliyor.

2) Çabuk terleyen birisiseniz su bazlı rimeller tercih etmenizde fayda vardır, su bazlı rimeller, rimelin çabuk kurumasını ve yapışmasını önlüyor. Çabuk kuruyan rimeli tercih ettiğinizde gün içinde kirpikleriniz birbirine yapışacaktır ve akacaktır.

3) Yaz aylarında ruj yerine daha çok parlatıcılar tercih edilir dudağın canlı görünmesini sağlayacaktır.

4) Far kullanarak makyaj yapacaksınız ise elbisenize uygun tonlarda tercih etmelisiniz, örneğin; sarı tonlarda elbise giyecekseniz sadelik açısından nude tonlarında far kullanmanız daha güzel olacaktır.

Koyu renklerde elbise tercih edecekseniz buğulu siyah tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

YAZ MAKYAJI YAPIMI

Makyajınıza başlamadan önce güneş ışınlarına karşı güneş kreminizi mutlaka sürmenizde fayda vardır aksi takdirde gün boyu pişmiş tavuk gibi dolaşmak zorunda kalınır.

Güneş kremi emdikten sonra pudranızı sürünüz, eşitlenip sabitleyecektir.

Eğer ki kontör işlemi yapmak istiyorsanız bb kremlerinin koyu ve açık olanını tercih edebilirsiniz, göz altı kapatıcınızı ise ters üçgen şeklinde sürünüz ve dağıtınız.

Kaş kalemi makyajınıza uygun şekilde kullanınız, kaşlarınızın çekici durmasını istiyorsanız hemen altına beyaz bir aydınlatıcı kullanabilirsiniz farkı göreceksenizdir.

Göz makyajınızda ise farınızı fazla dağıtmadan daha canlı açık renkler kullanmanız daha iyi duracaktır.

Eyeliner çekecekseniz kuyruklu değilde sadece göz kapağınızın bitişine kadar çekmeniz gözünüzü ön plana çıkartacaktır ve göz pınarlarınıza ve gözünüzün içine ten rengi kalem sürmeyi unutmayınız.

Dudaklarınız için de doğal parlatıcıları tercih ediniz ve taşırmadan sürünüz. Ruj sürmek istiyorsanız önce dudak kalemini sürünüz ardından rujunuzu temin ediniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj ,Borsa Öğrenme